03 Şubat 2015 6263 Views

Biz Geldik – Sen de Gel

Sevgili Mezunlar,

Kimi yıllar yıllar önce mezun olmuş kimi henüz geçen sene mezun olmuş, birbirinden çok farklı ama başta Sabancı’lı olmak ve Sabancı Üniversitesi’ni sevmek gibi temel bir ortak paydada buluşmuş gönüllü 20 kişi bir araya geldik, Sabancı Üniversitesi Mezunları Derneği’nin (SUMED) yeni yönetimine talip olduk.

sumed-yk-yonetim-sabanci-universitesi-yeni-yonetim-merhaba

4 Ocak 2015’te gerçekleşen SUMED Genel Kurul’unda yapılan seçim sonucu derneğimizin yönetim kurulu olarak seçildik ve bu mail ile o gün kurulda olmayan tüm üniversitemiz mezunları ile tanışmak ve kendimizi tanıtmak istedik.

Üniversitede okurken yılların nasıl çabuk geçtiğini hatırlamakla birlikte mezun olduktan ve hayata atıldıktan sonra zamanın daha da büyük bir hızla akıp gittiğine hepimiz şahit oluyoruz. Bu hızla akıp giden zaman içinde Sabancı’lı olduğumuzu, mezun olduğumuz üniversiteden arkadaşlarımızla bir araya gelmenin kıymetini, arkadaşımız olmayan mezunlarla bir araya gelebilmenin ise giderek büyüyen bir camia olarak bize nasıl bir kuvvet katacağını bilen ve sık sık hatırlatabilen bir SUMED hayal ederek yola çıkıyoruz.

Attığımız her adımda hem destek hem önerileri ile yanmızda olan, mezun olduğu üniversitesinin mezunlar derneğine sahip çıkan, bugün bile Sabancı Üniversitesi’nde an itibari ile okuyan öğrenci sayısının iki katından kalabalık ve mezun olduktan sonra kazandıkları deneyim ile bir o kadar güçlü olan bir mezun kitlesinin de bu yolda yanımızda yürüyeceğini hayal ediyoruz.

Hepimiz yenilikleri, cesareti ve diğer üniversitelerden farklı olması nedeni ile Sabancı Üniversitesi’ni seçmiş kişiler olarak, var olan tüm mezun dernekleri arasında sıyrılabilen, cesur, duyarlı, atılımcı ve farklı bir derneği var edebilecek kudretteyiz. Umarım önümüzdeki bu iki yılda sizinle bunu başarmanın mutluluğunu paylaşırız.

En kısa zamanda buluşmak, daha yakından tanışmak ve çoğalarak güçlenmek dileği ile.

SUMED Yönetim Kurulu Adına,
Zeynep Bahar Çelik

Next Vefat ve Başsağlığı - Volkan Kurt

You might also like

Duyurular

SÜMED OLAĞAN GENEL KURUL ÇAĞRISI

Sevgili Üyelerimiz, Derneğimiz Tüzüğü’nün 12. Maddesi uyarınca, 2017-2018 çalışma dönemi Olağan Genel Kurul Toplantısı, Yönetim Kurulumuzun 09.12.2018 tarih, 47 sayılı toplantısında alınan karar gereğince, 27 Aralık Perşembe günü saat 11:00’de

Duyurular

İlham Veren Liderler Konferansı / Inspiring Leaders Conference : Baroness Virginia Bottomley

Sevgili Mezunlarımız, Sabancı Üniversitesi Mezunları Derneği Yönetim Kurulu olarak, İlham Veren Liderler Konferansı kapsamında ağırlayacağımız Odgers Berndtson Yönetim Kurulu Başkanı Baroness Virginia Bottomley’nin “21 Yüzyıl Zorlukları: Üniversiteler, Politika ve İş
Duyurular

SUMED Afterwork / 21 Ekim Cuma – Nola Galata

Sevgili Üyelerimiz, 21 Ekim Cuma akşamı Nola Galata‘da SUMED Afterwork‘te buluşuyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren SUMED’e desteğini esirgemeyen Nihat Hocamız da Cuma akşamı bizimle olacak ve kendisine teşekkürlerimizi sunma fırsatı yakalayacağımız için çok mutluyuz! Nola Galata,